Kontenerowa mieszalnia pasz – 15 maj 2016

Ruszyła produkcja w pierwszej kontenerowej mieszalni pasz w Polsce!

W maju bieżącego roku została wyprodukowana pierwsza tona paszy na obiekcie mieszczącym się w województwie Warmińsko- mazurskim. Inwestor zdecydował się na zastosowanie przełomowej technologii wytwarzania paszy sypkiej za pomocą mieszalni umieszczonej w dwóch kontenerach.

FAMIX 50-1_syv

Famix 50 to fiński produkt z innowacyjną konstrukcją, pozwalający wytworzyć do 5 ton gotowej paszy sypkiej na godzinę. W przypadku pracy ciągłej urządzenia, w miesiącu jest ono w stanie wyprodukować w okolicach 2000 tysięcy ton. Jest to ilość, która jest w stanie zaspokoić dużej wielkości fermę drobiu lub trzody. Warto zwrócić uwagę, że w pomieszczeniu składającym się z dwóch kontenerów o wymiarach 6000mm dł. x 3000mm szer. x 6000mm h posadowionych w układzie pionowym mieści się kompletna wytwórnia paszy, uwzględniając aplikowanie mikrododatków i natłuszczania. Famix 50 posiada również pełną automatykę naważania i dozowania, niezależną sieć sprężonego powietrza oraz ekspedycje paszy na zewnątrz wytwórni.

R0010092

Aby zaspokoić zapotrzebowanie wytwórni na surowce do produkcji w bezpośrednim sąsiedztwie wybudowana została silosowa baza magazynowa o łącznej pojemności 700 ton. Surowce z silosów trafiają bezpośrednio do kontenerów za pomocą elastycznych przenośników spiralnych. Cały proces podawania jest kontrolowany przez automatykę wytwórni.

Famix 50 to również rozwiązanie niezwykle energooszczędne, cała wytwórnia to zapotrzebowanie mocy rzędu 40 kW. Jest to głównie zasługa zastosowanego systemu mielenia surowców- technologii „Agricracker” z młynem dyskowym „AC200”.
Wewnątrz wytwórni przewidziano miejsce na dodatki paszowe jak premiksy, kwasy, witaminy itp. dostarczane w workach typu big-bag. Specjalne wciągarki linowe ułatwiają podawanie towaru na górny pokład wytwórni. Surowce w małych workach również maja tutaj swoje miejsce.

R0010069

Najważniejsze zalety wytwórni dla inwestora to produkcja własnej , wysokiej jakości paszy o powtarzalnym składzie. Cały proces jest monitorowany i archiwizowany, zmiany w recepturach można wprowadzać na bieżąco.

famix cała linia 05.2016r. by Barbatus
Famix 50 wydaje się więc być bardzo ciekawym rozwiązaniem dla małych i średnich hodowców. Kompaktowa budowa wytwórni, brak wymagania uzyskania pozwolenia na budowę, energooszczędne technologie oraz automatyzacja procesu to bez wątpienia główne zalety takich układów. Kontenerowe wytwórnie pasz to również ciekawa propozycja dla dużych hodowców u których występuje problem znacznego oddalenia od siebie poszczególnych gospodarstw. Zastosowanie kompaktowej wytwórni wydaje się być niezłą alternatywą dla dalekiego transportu paszy.

mieszalniepasz.com